Ako sa darí Mladým reportérom na nových školách?

Tomáš, Dánsko
Dánsko
Vložil/a dňa 08.09.2017

Od začiatku septembra nastúpilo viacero študentov  na nové školy, medzi nimi aj mladí reportéri. My sme sa spýtali na ich prvé dojmy.

"Bol som celkom nervózny, ale na druhej strane bol som šťastný, že som sa posunul ďalej. Keď som vošiel do triedy ani som nevedel, kde si mám sadnúť. Nakoniec som zistil, že je to tam fajn a som rád, že som si vybral túto školu," hovorí Lukáš, študent prímy Gymnázia M. R. Štefánika v Novom Meste nad Váhom

Tomáš, mladý reportér na univerzite v Dánsku nám povedal: "V novom školskom roku som nastúpil na  Dánsku universitu VIA University College v malebnom  mestečku Horsens, medzinárodné mesto, v ktorom žije v priemere 58000 obyvateľov rôznych krajín sveta, mi otvorilo nové možnosti pre moje štúdium a pre ostatné mimoškolské aktivity. V mojej novej triede je dohromady asi 43 spolužiakov rôznych národností. Vďaka toľkým študentom rôznych národností mám šancu spoznať iné kultúry sveta a už teraz mám mnoho medzinárodných kamarátov, ktorých zaujíma aj tá naša slovenská kultúra.

Ďalší dvaja mladí reportéri z Novej Dubnice si pre svoje štúdium vybrali Kostka školu vo Vsetíne.

Na túto školu som už veľmi dhlo chcela ísť. Práve teraz sme na teambuildingu prvákov z celej školy v Taliansku, kde je nas vyše 100 študentov. Prvý deň bol celkom zmätkový, ale vôbec som sa nikoho nehanbila. Páči sa mi tam a dúfam, že to bude tak aj naďalej,” hovorí prváčka Mária.

Druhým reportérom z Novej Dubnice, ktorý nastúpil na Kostka školu je Michal: “O Kostka škole som sa dozvedel od mojej spolužiačky Márie. Uz od začiatku ma zaujal odbor žurnalistika a médiá, na ktorý sa mi podarilo dostať. Na škole sa mi páči príjemná až rodinná atmosféra a ktorá verím, že nám vydrží až dokonca štúdia.

Mladí reportéri sa naozaj zahraničia neboja. Zostáva len dúfať, že popri svojich nových školách sa budú aj naďalej úspešne zapájať do súťaže Mladí reportéri pre životné prostredie.

 

Autor- Michaela Zenková, Michal Mazánik a Mária Jánošíková

 

Priložené obrázky
Tomáš, Dánsko
Dánsko

Dánsko