Foto-workshop s Tomášom Halászom


Workshop začína. Autor: Marek Jakubec

Zdrojom inšpirácie pre všetkých mladých reportérov sú profesionáli vo svojom odbore. Jedným z nich je fotograf Tomáš Halász. Ten nás inšpiroval a motivoval na krátkom workshope v stredu, 25.januára, na pôde SOŠ Polygrafickej v Bratislave.

Po krátkom zhodnotení školskej odpadovej aktivity Richardom Medalom sme sa presunuli k očakávanej prezentácií. Okrem predstavenia svojej tvorby nám dal Tomáš zopár cenných rád. Často zdôrazňoval komunikáciu ako základ úspechu. Nabádal nás aby sme pri svojej práci boli čestní, predovšetkým slušní no zároveň aj priebojní.  „Osobne ma veľmi nadchli Tomášove fotografie. Jeho skúsenosti a rady sú nad zlato,“ zhodnotila reportérka Ema Gromovská, ktorá sa na workshope Mladých reportérov zúčastnila po prvýkrát.

Tomáš tiež hodnotil fotky mladých reportérov a rozdával tipy pre zlepšenie ich tvorby. Nenechať sa odradiť, experimentovať a neklamať. „Bolo mi potešením priniesť skúsenosti z mojej fotoreportérskej praxe a dúfam, že som reportérov inšpiroval venovať sa environmentálnej žurnalistike ďalej,“ povedal Tomáš Halász.

Všetkých nás ,či už pedagógov alebo študentov, workshop obohatil o nové skúsenosti. Bola to výborná príležitosť povzbudiť sa navzájom k ďalšej tvorbe. Všetkým mladým reportérom na záver Tomáš odkazuje: „Myslím, že Mladí reportéri začínajú svoju kariéru vo veľmi zaujímavej dobe a nemali by sa nechať odradiť nejakými nástrahami. Držím palce.“ 

Meno autora/autorov: 
Adriána Henčeková
Vek autora/autorov: 
18 rokov
Škola: 
Gymnázium, Školská 7, Spišská Nová Ves