Malý krôčik na obmedzenie igelitových sáčkov
Hotové ušité vrecúško. Autor Marína Holendová

Malý krôčik na obmedzenie igelitových sáčkov


Hotové ušité vrecúško. Autor Marína Holendová

Už dávno vieme o tom, že igelitové vrecúška sa rozkladajú stovky rokov. Používa ich každodenne množstvo ľudí, najčastejšie v obchodoch, kde ich berieme pri nákupe. Premýšľali ste ako obmedziť ich používanie pri kúpe, napríklad pečiva a ovocia?

My sme sa inšpirovali a rozhodli sme sa ušiť si vlastné vrecúška, ktoré obmedzia používanie jednorazových plastových sáčkov. Vrecúška sa dajú aj kúpiť, ale za nejaké peniaze. Takto tomu stačí obetovať kúsok času a máte ušetrené peniažky. Aby sme vám to uľahčili, pripravili sme návod aby si to každý z vás mohol ušiť doma a pomohol týmto jednoduchým činom našej planéte.

Ako prvé sme si našli vhodnú látku, my sme použili starú záclonu a návliečku na podušku. Je možné šiť tieto vrecúška kľudne aj v rukách, no na stroji je to predsa len rýchlejšie. Začali sme tak, že sme si odstrihli časť látky do tvaru obdĺžnika. Prehli vrchnú časť, zachytili špendlíčkami. Následne sme túto časť zošili, tento otvor slúži na stužku ktorou sa bude uzatvárať vrecko. Potom sme spodný a krajný roh zošili, bolo treba dať pozor aby sme nezošili otvor. Už len do otvoru pomocou zicherky prevlečieme stužku. Vrecúško prevrátime a máme hotovo.

Tieto vrecúška sa nemusia použiť iba ako náhrada za igelitové sáčky, ale aj ako naprílad darčeková taška s prekvapením.

Meno autora/autorov: 
Ivana Galat a Marína Holendová
Vek autora/autorov: 
17, 18 rokov