Newsletter 4 - Menej vecí, viac života

Newsletter k výzve Menej vecí, viac života
Vložil/a litterlesseditor dňa 28.04.2020

"Menej vecí – viac života. Dáva to zmysel? Áno, ak sa na to pozrieme z pohľa:du – o menej vecí sa lepšie starám a chcem, aby mi vydržali čo najdlhšie. A na druhej strane mám menej upratovania, oprašovania a starostí." hovorí Zuzana Vakošová zo Zero Waste Trenčín, ktorá podporila našu výzvu č. 5. 

Zuzky sme sa opýtali, ako výzvu realizovať prakticky.

"Ak si veci pretriedime, to čo nepotrebujeme, môžeme presunúť ďalej. Tak, aby daná vec slúžila iným. Tu v Trenčíne máme niekoľko možností. Keď dobre otvoríme oči, nájdeme niekoľko knižných búdok, knižnicu vecí, výmeny oblečenia, prípadne iné, často veľmi lokálne príležitosti.

Mnohé veci, ktoré už nevyužijeme my, môžu mať podobu darčeka pre priateľov či rodinu. My si takto radi venujeme knihy, hlavolamy, nám sa nehodiace oblečenie, a podobne. A tiež radi pretvárame veci tak, aby sme im predĺžili život. Z donoseného trička sa stane taška, prázdne poháre od zaváranín sú vhodné na uloženie drobností, z gumákov bude netradičný črepník a podobne.

S chuťou do toho," radí všetkým Zuzana Vakošová.

Výzva 

Poupratuj si a vymysli druhú šancu pre veci, ktoré už nepotrebuješ! Minimalizmus nie je len o produkovaní menej odpadu ale najmä o väčšom priestore, ktorý ostane na život.

Pravidlá:

1. Vytvor krátky príspevok
2. Publikuj ho na sociálnu sieť s označením 
#YREportujemdoma
3. Pridaj ho aj do komentáru na tento status.

Uzávierka je v nedeľu 26.4 o polnoci 

 

PrílohaVeľkosť
Newsletter na stiahnutie, pdf6.34 MB
Priložené obrázky