Fotoreportáž

Medzinárodný workshop v Portugalsku: ODPAD AKO NOVÝ PIESOK

Vložil/a admin dňa 19.11.2014

Víťazi národného kola súťaže Mladých reportérov pre životné prostredie Litter Less Campaign sa zúčastnili na medzinárodnom novinárskom workshope v Portugalskom meste Cascais spolu s ďalšími ôsmimi krajinami sveta. Nebola to však iba samá exotika a zábava. Okrem vdychovania zdravého oceánskeho vzduchu sa písalo, kamerovalo a fotilo ako o závod.

Višňovského park vo Zvolene ožil na počesť Dňa Zeme

Vložil/a Andrea Uherková dňa 19.04.2012
<p><strong>Deň Zeme</strong>, ktorý pripadá na 22. apríla, sa vo Zvolene oslavoval o zopár dní skôr. Deti zo zvolenských základných a materských škôl sa vo <strong>Višňovského parku</strong> počas dvoch dní zabávali, tvorili a učili sa nové veci na počesť našej matičke Zemi. Táto akcia, organizovaná občiankym združením Slatinka, Technickou Univerzitou, Mestom Zvolen a ďalšímisubjektmi, má už niekoľkoročnú tradíciu. Aj tento rok sa tešila úspechu.</p>

Fotoreportáž: Ako sa "varí" papier

Vložil/a Martina Lizakova dňa 31.03.2012

Ružomberské papierne vyrábajú kornútky na zmrzlinu, papierové tašky a potravinárske obaly pre zvieratá aj ľudí. To najpodstatnejšie je však kancelársky papier. Ten sa stal pre ľudí takým bežným, že si často ani neuvedomujú jeho pôvod. Akú dlhú cestu musí absolvovať, než si ho spokojne uložíme do našej tlačiarne?

Šťastné ovečky Oľgy Apoleníkovej

Vložil/a Zuzana Limova dňa 27.03.2012

 

 

 

Mladí reportéri sa boli pozrieť na farme u Oľgy Apoleníkovej. Má ju už dvadsaťjeden rokov. Ovečky sú prítulné a na farme sa predáva tu biovýrobky, napríklad žinčicu, ovčí syr alebo ovčie nite. Viac sa dozviete v našej fotoreportáži.

Aj Mladí reportéri pomohli deťom

Vložil/a Nikola Kolmanová dňa 13.11.2011

V krásny dátum 11. 11. 2011 sme mali možnosť zúčastniť sa zbierky Hodina deťom pre Nadáciu pre deti Slovenska, ktorá podporuje aktivity programu Mladí reportéri pre životné prostredie. Počasie nám vyšlo, a hoci nie všetci ľudia boli ochotní prispieť, vyzbierali sme peknú sumu - vyše osemdesiat eur. 

1. cena za fotografiu: Pomóc, potápame sa!

Vložil/a Martina Lizakova dňa 18.05.2011

Nebojte sa, katastrofa z júna minulého roku sa neopakovala. Boli sme to my, študenti kežmarského gymnázia, kto sme v jeden zimomravý, ale slnečný deň navštívili rómsku Základnú školu generála Štefánika v Spišskej Belej.

O divokú skládku menej - fotogaléria

Vložil/a Patrik Lidaj dňa 01.05.2011

Divoká skládka pri Nitre v oblasti Selenca patrí od 23. marca 2011 do minulosti. Skládka bola odstránená skupinou ľudí v rámci aktivačných prác pod vedením obvodného úradu životného prostredia v Nitre.

Fotoreportáž: Workshop Mladých reportérov v Zaježovej

Vložil/a Martina Lizakova dňa 05.02.2011