Zelená škola: Certifikáty udeľovala premiérka

Vložil/a Alexandra Godályová dňa 21.10.2011

Koordinátori environmentálne vzdelávacieho programu Zelená škola udelili vo štvrtok  20. októbra 2011 v hoteli Bôrik v Bratislave materským, základným a stredným školám zapojeným do programu certifikáty a diplomy za ich ekologické projekty. 

Certifikát obdržala aj Základná škola Juraja Fándlyho v Seredi, ktorý prevzala učiteľka Jana Gabrišová a žiačka 7. ročníka Alexandra Godályová. Prítomný bol aj riaditeľ školy Jaroslav Čomaj. Táto škola je zapojená do projektu už päť rokov.


Na certifikáciu sa prišla pozrieť aj premiérka Iveta Radičová. Predniesla ďakovnú reč pre partnerov projektu. Po ukončení odovzdávania sa pristavila pri tíme Mladých reportérov pre životné prostredie, kde odpovedala na otázky študentov. „Príroda nám urobila Slovensko prekrásne, ale aby sme vedeli prejavovať aj iný typ lásky sa musíme naučiť o prostredie starať. V prírode platí viac ako v inom svete, že vám dá iba toľko, koľko jej vrátime, ” povedala premiérka.


Na otázku ako sama chráni životné prostredie odpovedala s úsmevom na tvári: „Mám dva bicykle. Vodu vraciam tam, kde padá, triedim odpad a podľa možností nevytváram nadbytočný, v záhrade mám kompost. Okrem toho mám zvyk, že kade chodím, tak odpadky po nespratníkoch zbieram. ”


Súčasťou programu bola aj návšteva výstavy Energia 3. tisícročia v Detskom múzeu v Bratislave. Výstava obsahovala pokusy, cvičenia a originálne interaktívne exponáty ako parný stroj, Strirlingov motor, veternú a fotovoltickú elektráreň, uholnú baňu, auto na vodíkový pohon alebo hybridný bicykel.

Priložené obrázky
<p>Premiérka odpovedala na otázky študentov zapojených do programu Mladí reportéri pre životné prostredie. FOTO: Úrad vlády SR</p>