Výzva č. 5 - Menej vecí, viac života

Newsletter k výzve Menej vecí, viac života

Newsletter k výzve Menej vecí, viac života

"Menej vecí – viac života. Dáva to zmysel? Áno, ak sa na to pozrieme z pohľa:du – o menej vecí sa lepšie starám a chcem, aby mi vydržali čo najdlhšie. A na druhej strane mám menej upratovania, oprašovania a starostí," hovorí Zuzana Vakošová, spoluzakladateľka Zero Waste Trenčín.

Do výzvy č. 5 - Menej veci, viac života, sa zapojili opäť Mladí reportéri i Zelené školy. Výber z príspevkov nájdete v obrazovej prílohe.

Sme radi, že výzvu podporilo i Zero Waste Trenčín, ktoré je v minimalizácii odpadov ide príkladom v podobe organizácie swopov či prednášok. Zuzky sme sa opýtali, ako výzvu realizovať prakticky.

"Ak si veci pretriedime, to čo nepotrebujeme, môžeme presunúť ďalej. Tak, aby daná vec slúžila iným. Tu v Trenčíne máme niekoľko možností. Keď dobre otvoríme oči, nájdeme niekoľko knižných búdok, knižnicu vecí, výmeny oblečenia, prípadne iné, často veľmi lokálne príležitosti.

Mnohé veci, ktoré už nevyužijeme my, môžu mať podobu darčeka pre priateľov či rodinu. My si takto radi venujeme knihy, hlavolamy, nám sa nehodiace oblečenie, a podobne. A tiež radi pretvárame veci tak, aby sme im predĺžili život. Z donoseného trička sa stane taška, prázdne poháre od zaváranín sú vhodné na uloženie drobností, z gumákov bude netradičný črepník a podobne.

S chuťou do toho," radí všetkým Zuzana Vakošová.

Výzva 5️⃣

Meno autora/autorov: 
Adriána Henčeková
Vek autora/autorov: 
21
Škola: 
UK Bratislava