Príroda a médiá - patria k sebe?

Vložil/a Zuzana Limova dňa 02.02.2011

Po odpovediach na otázky environmentálneho a mediálneho charakteru pátrali na utorkovom workshope v Trenčíne aj študenti zapojení do programu Mladí reportéri pre životné prostredie.

TRENČÍN. V utorok 1. februára sa v priestoroch Čajovne Jaipur na Štúrovom námestí zišla skupina nádejných mladých reportérov z viacerých slovenských miest. Diskutovali o otázkach ako novinárska etika a zásady spravodajskej a publicistickej tvorby pod vedením koordinátorky projektu Zuzany Límovej. O lokálnych aj globálnych problémoch životného prostredia prednášal ďalší z koordinátorov Richard Medal. Aby nové znalosti a skúsenosti nezostali len teoretické, študenti dostali priestor aj na vlastnú tvorbu a jej prezentáciu. Projekt aj workshop Mladých reportérov zastrešovalo Centrum environmentálnych aktivít Trenčín.

Centrum environmentálnych aktivít
Toto občianske združenie sa zaoberá napríklad environmentálnou výchovou, podporou ekologického poľnohospodárstva a od nového roku si adoptovalo aj projekt Mladí reportéri. Študenti prostredníctvom tejto organizácie dostávajú možnosť sa podrobnejšie zaoberať problémami životného prostredia a svoje práce ďalej publikovať v časopise Ďalekohľad.

Ekologická výchova
Jedným z cieľov projektu je ekologicky vychovávať mladých a talentovaných ľudí, aby nezostávali ľahostajní voči témam, ktoré sa týkajú celej spoločnosti a zároveň individuálne rozvíjali svoje nadanie pre novinárske remeslo.

Lucia Staroňová, Gymnázium M. M. Hodžu v Liptovskom Mikuláši
Tomáš Furák, Gymnázium Ľudovíta Štúra v Trenčíne