Poznáme víťazov súťaže Mladých reportérov 2011

<p>Diplom YRE AWARDS 2011.</p>
Vložil/a Zuzana Limova dňa 18.05.2011

Tri články a päť fotografií na environmentálne témy budú reprezentovať slovenských mladých reportérov v medzinárodnom kole Young Reporters Awards 2011. Znamená to, že si ich prečítajú tisícky študentov a učiteľov z celého sveta. Koho vybrala odborná porota?

Žurnalista Peter Kubínyi zo Slovenského syndikátu novinárov, hovorkyňa Greenpeace Slovensko Lucia Szabová a šéfredaktorka portálu Biospotrebiteľ.sk Klaudia Medalova ocenili v druhom ročníku súťaže Mladých reportérov YRE AWARDS 2011 nasledujúce práce:

V kategórii fotografií:
1. cena   Martina Lizáková, Kežmarok: Pomóc, potápame sa!
2. cena   Michaela Rondošová, Nitra: Vezmi žabku cez prechod
3. cena   Martina Lizáková, Kežmarok: Treba prísť až ku koreňu
4. cena   Michaela Rondošová, Nitra: Upálená zaživa
5. cena   Veronika Hašuľová, Snina: Znovuzrodenie fľaše

V kategórii článkov:
1. cena   Natália Mrázová, Dubnica n. Váhom: Púť za poznaním prameňov
2. cena   Michaela Rondošová, Nitra: Preč s ňou!
3. cena   Viktória Vaščáková, Linda Lančová, Dubnica n. Váhom: Študenti v odpadkoch

V kategórii fotografií porotcovia posudzovali žurnalistickú hodnotu a kompozíciu snímky, výber témy, uhol pohľadu aj štylistickú kvalitu sprievodného textu. U článkov hodnotili ich objektivitu a nezaujatosť, originálitu i u známych tém, štylistickú kvalitu, ilustrácie, prínos pre čitateľa a samozrejme  pozitívny prístup k riešeniu environmentálnych problémov. Profesionáli navyše pripravili pre každého zo zapojených študentov slovné hodnotenie a inšpiratívne tipy k jeho téme. 

Ocenené dámy si rozdelia knižky od internetového kníhkupectva Gorila.sk, dobrôtky od trenčianskeho bioobchodu Malý princ a tašku od Čajovne Jaipur. Navyše, víťazky oboch kategórií Martina Lizáková a Natália Mrázová si na vlastnej koži vyskúšajú, ako sa krúti svet, pretože obe získavajú poukážku na zorbing od agentúry Uži si to!
GRATULUJEME!
Zuzana Límová, koordinátorka
<p>Diplom YRE AWARDS 2011.</p>