Aktuálne v kampani Litter Less

13. október 2017

Záujem o veci verejné, 15 rokov a blogovanie. Ako to môže dopadnúť?

Mám 15 rokov, blogujem a rád sa kompetentným starám do práce. Tak by som sa s trochou humoru sám charakterizoval pre potreby tohto článku. Čo je však za tým?
6. október 2017

Detský jarmok ľudových remesiel v Púchove

CVČ v Púchove každoročne oragnizuje Detský jarmok ľudových remesiel deň pred samotným Púchovským jarmokom. Inak tomu nebolo ani tento rok.
29. september 2017

Ako som svoje brucho naplnil alebo aj "Čo sa dalo zjesť na vinobraní."

Vinobranie je udalosť, ktorá je pre každé vinárske mesto veľkou oslavou a to isté platí aj pre Pezinok. Tohtoročné vinobranie sa konalo už tradične koncom septembra.
22. september 2017

ZáZeMie – miesto oddychu i edukácie

   
14. september 2017

Centrum Malého Ríma sa zmenilo na veľké trhovisko

Ulice centra Trnavy opäť po roku ožili. Tradičný jarmok zmenil historickú časť mesta na veľké trhovisko s jedinečnou atmosférou.
8. september 2017

Ako sa darí Mladým reportérom na nových školách?

Od začiatku septembra nastúpilo viacero študentov  na nové školy, medzi nimi aj mladí reportéri. My sme sa spýtali na ich prvé dojmy.
27. júl 2017

Zooškola - zážitkové učenie v Zoo Bojnice

Jedným zo základných poslaní zoologickej záhrady v Bojniciach je environmentálna výchova. Realizujú ju pomocou zooškoly, ktorá je určená pre všetky vekové kategórie. Najnovšími výučbovými programami sú prales na tanieri, pochybné suveníry a zvieratá v ohrození.  
27. júl 2017

Ohrozené zvieratá v bojnickej zoo

Vo svete je takmer 50 000 ohrozených druhov živočíchov. Mnohí ľudia nevedia, prečo sa stali ohrozenými a akú funkciu pre ich záchranu plnia zoologické záhrady.  
27. júl 2017

Návštevníci zoo chcú triediť!

Triedenie odpadu sa v súčasnosti najmä v Západnej aj Strednej Európe stáva nevyhnutnou samozrejmosťou. Avšak, prečo je to v štátnej Zoo Bojnice inak a prečo tu návštevníci nemôžu triediť odpad?  
27. júl 2017

Zo života slonov

Zoo v Bojniciach je jedinou štátnou zoologickou záhradou na Slovensku a zároveň patrí aj medzi najstaršie a najpopulárnejšie. Veľkým lákadlom pre návštevníkov sú aj tunajšie slonice.