Tvorba v projektoch

Starosta Ihlian: Výchova ľudí je prvoradá

Vložil/a Martin Vanečko dňa 31.03.2012

Koncom marca sme s Mladými reportérmi navštívili obec Ihľany. Opýtali sme sa starostu Jána Turka na situáciu v obci a jeho názor na vzťah Rómov k životnému prostrediu.

Chceme patriť medzi lepších?

Vložil/a Timea Horvathova dňa 31.03.2012

Najväčším problém Ihlian je podľa starostu Jána Turka likvidácia odpadu. Na uliciach sa nachádzajú odpadky, ale vo veľmi malom množstve. Je to aj vďaka aktivačným prácam, ktoré podniecujú obyvateľov podieľať sa na čistote obce.

Zdanie môže klamať

Vložil/a Julia-Klaudia Knižková dňa 31.03.2012

Predstavte si, že prechádzate mestom Ružomberok. Ako prvé vám do oka padnú vysoké komíny ružomberských papierní, ktoré majú v tomto meste viac ako stotridsať ročnú tradíciu. V globále ľudia vnímajú papierne negatívne.

Zelená škola: Certifikáty udeľovala premiérka

Vložil/a Alexandra Godályová dňa 21.10.2011

Koordinátori environmentálne vzdelávacieho programu Zelená škola udelili vo štvrtok  20. októbra 2011 v hoteli Bôrik v Bratislave materským, základným a stredným školám zapojeným do programu certifikáty a diplomy za ich ekologické projekty. 

Riaditeľka Zelenej školy: Skutočné hodnoty sa dajú vytvárať aj bez peňazí

Vložil/a Zuzana Limova dňa 21.10.2011

Základná škola na Vajanského ulici v Lučenci by mohla byť inšpiráciou pre všetkých. Okrem prvého ročníka fungovania programu Zelená škola na Slovensku sa do neho zapájajú stále. Riaditeľka Ľudmila Lacová sa ochotne podelila o svoje námety, skúsenosti, tipy a rady pre správne fungovanie programua možno jeho „srdcovejšie“ vnímanie.

Zelená škola: Nesťažujte sa, hľadajte riešenia!

Vložil/a Zuzana Limova dňa 21.10.2011

V zelenom duchu sa niesla atmosféra vo vládnom hoteli Bôrik, kde premiérka Iveta Radičová slávnostne odovzdala vyše päťdesiat certifikátov. Získali ich materské, základné i stredné školy, ktoré sa zapojili do environmentálne – vzdelávacieho programu Zelená škola..

BIO dobrôtky chutili i v daždi

Vložil/a Andrea Uherková dňa 10.10.2011

V prvý októbrový piatok sa zdalo, že sa práve začala pravá upršaná jeseň. Tá, ktorá nás na radosť všetkých dlho obchádzala. Teplota klesla zo dňa na deň o 10 stupňov. Ako na potvoru! Práve v tento deň sa totiž na trenčianskom Mierovom námestí pod záštitou Centra environmentálnych aktivít konal BIOjarmok. Návštevníkov to ale neodradilo. Stánky s červeno-bielymi strieškami rozjasňovali upršanú atmosféru a lákali ich rôznymi bio-výrobkami.

Pohoda 2011: Napite sa špinavej vody!

Vložil/a Natália Mrázová dňa 23.08.2011

Detský fond OSN Unicef poznáme najmä vďaka aktivitám na pomoc deťom. To, že sa nepriamo venuje aj ochrane životného prostredia, nám vysvetlila Jana Timočková.

Pohoda 2011: Chránia prírodu aj ľudové remeslá

Vložil/a Martina Lizakova dňa 23.08.2011

Kosia lúky, aby zachovali vzácne rastliny, organizujú exkurzie aj letné ochranárske tábory či vydávajú vlastný časopis. V stánku organizácií CHKO  Biele Karpaty, o. z. Pre prírodu a Karpatského ochranárskeho združenia altruistov KOZA sme sa rozprávali s Jozefom Kudlom.

Pohoda 2011: Partizáni za zelenšie mestá

Vložil/a Patrícia Hírešová dňa 23.08.2011

Združenie Guerilla Gardening vysádza kvety či stromy aj na tých najnepravdepodobnejších miestach. Snaží sa tak nielen skrášliť verejné priestranstvá, no je to i forma protestu voči úbytku zelene. Viac nám na Pohode porozprával  Róbert Mihálik.