Mladí reportéri objavovali rozmanitosť
Mikrosvet plný rozmanitosti. Autori: žiaci CZŠ Narnia v BA

Mladí reportéri objavovali rozmanitosť

Čitajte tiež


Mikrosvet plný rozmanitosti. Autori: žiaci CZŠ Narnia v BA

V záhrade, na školskom dvore, po ceste zo školy, ale i v parku. Tam a nielen tam objavovali žiaci a študenti biodiverzituv rámci jarnej aktivity Objavme rozmanitosť. Svoje pozorovania a zistenia publikovali v dvadsiatke príspevkov na svojich sociálnych sieťach. 

 

Pre žiakov z Cirkevnej Základnej školy Narnia v Bratislave táto téma nie je nová. O biodiverzitu na školskom dvore sa snažia už päť rokov. Pravidelne usporadúvajú brigády v areáli pre žiakov s ich rodičmi a nahliadnuť na jednu z nich nás nechali vo videu Kroky späť k biodiverzite. Žiaci si tiež vyrobili informačné tabule, ktoré v priestore školkého dvora osadili. 

 

 

Pri príležitosti svetového dňa biodiverzity, ktorý sme si prippomínali 22. mája natočili žiačky zo Základnej školy sv. Augustína v Považskej Bystrici mini sériu reportáži, kde ukázali čo sa má robiť, aby sme zvýšili rozmanitosť v našom okolí, ale aj to, čo pestrosť znižuje. 

 

Reportérka Mirka Kubičárová z púchovského gymnázia vo svojej krátkej reportáži o mieste na sútoku Bielej vody a Váhu zase porozprávala o ich projektovom zámere. Ten vypracovali študenti z iniciatívy Mladá generácia proti suchu. Ukázali, čo všetko by sa na území mohlo nachádzať – park, altánok, mokraď, ale aj skatepark. Podľa Mirkiných slov chcú “zvýšiť biodiverzitu, ale aj atraktivitu územia pre obyvateľov.”

 

 

Študenti opäť ukázali, že im nie je ľahostajné ich okolie a podnikajú kroky, ktoré vedú k pestrosti. Všetky príspevky nájdete pod heštegom #objavujemrozmanitost. 

 

Aktivita bola realizovaná spoločne s Bratislavským regionálnym ochranárskym združením (BROZ) a podporená v rámci projektu Game On! V hre je naša budúcnosť, zastavme zmenu klímy!

 

 

Meno autora/autorov: 
Adriána Henčeková
Vek autora/autorov: 
24