Žiaci vedia, čo kam patrí. Ukázali to vo vyše sto príspevkoch
Hana a Júlia Noščákové pri tvorbe reportáže o zubných kefkách. Zdroj: IG pohodovo.sk

Žiaci vedia, čo kam patrí. Ukázali to vo vyše sto príspevkoch

Čitajte tiež


Hana a Júlia Noščákové pri tvorbe reportáže o zubných kefkách. Zdroj: IG pohodovo.sk

Otvorená reportérska výzva Vieme, čo kam patrí je na konci. Za uplnyulých päť týždňov sa venovalo jedenásť tímov témam ako plastové obaly od jedla, recyklácia zubných kefiek, ale aj zero waste životný štýl. Spolu odpublikovali vyše sto statusov, fotografií, krátkych videí alebo príbehov na svojich sociálnych sieťach. Víťazným tímom sa stali žiaci z Cirkevej základnej školy Narnia v Bratislave, ktorí získali 500 eur na exkurziu do prírody. Špeciálna reportérska cena za celojesennú aktivitu poputuje do Spojenej školy internátne v Námestove.

Porota v zložení Katarína Kretter (ENVI-PAK), Michal Mazánik (YRE SK) a Adriána Henčeková (YRE SK) ocenili najmä kreatívny prístup k tvorbe príspevkov, autenticitu vo videách, rôzne formy spracovania tém, ale najmä ich edukačný obsah, Pri víťazných tímoch to bola aj systematickosť práce, veľký počet príspevkov a kontinuita zapojenia. "Je vidieť, že reportáže boli dobre premyslené, veľmi sa mi páčilo, že tam mali rekvizity. Chcela by som oceniť aj to, že to boli naozaj pestré príspevky a kontinutálne pridávané počas všetkých piatich týždňov," hovorí o víťazných prácach Katarína Kretter. 

Cieľom výzvy bolo šíriť osvetu do širokého okolia o problematických druhoch odpadu a zároveň pri niektorých typochoch ukázať aj jeho ďalšie, druhotné využitie. Výzva voľne nadviazala na sériu videí od spoločnosti ENVI-PAK s názvom "Čo kam patrí?", ktorá previedla žiakov jednotlivými týždňami. Všetky príspevky nájdete pod #ViemeCoKamPatri na Faceebooku, rovnako aj na Instagrame.

Táto výzva sa realizovala vďaka podpore ENVI-PAK, za čo im patrí veľká vďaka. 

Meno autora/autorov: 
Adriána Henčeková
Vek autora/autorov: 
24