#ZeroWaste - SDG 12 – Viackrát použiteľné tampóny

Začni od seba. Autor: Laura Moravčíková

Čitajte tiež


Začni od seba. Autor: Laura Moravčíková

Dôkladné večerné odlíčenie pleti od make-upu, maskary a ďalších zvyškov líčenia a nečistôt patrí k základnej starostlivosti o pleť. Je jedným z niekoľkých krokov na dosiahnutie zdravej pleti.

Odličovacie tampóny Zero Waste - ekologická alternatíva k bežným jednorazovým tampónom. Tampóny sú uháčkované z BIO bavlny (na jemnejšie – očné partie) alebo z bambusového vlákna (ostatné časti tváre). Odličovacie tampóny sú na viacnásobné použitie.

Šikovné dievčatá a ženy si ich môžu uháčkovať samé. Taktiež si môžete vyrobiť odličovacie tampóny zo starého uteráka vystihnutím krúžkov a endlovaním (obrúbením).

Tampóny sú:

- bavlnené alebo bambusové,

- vyrobené s láskou,

- znovupoužiteľné,

- ekologické,

- majú dlhú životnosť,

- zaberajú malý priestor.

Háčkované alebo ručne šité odličovacie tampóny sú skvelou voľbu pre domácnosť bez odpadu. Tento spôsob odličovania je šetrný nielen k pokožke, ale aj k našej prírode a  peňaženke. Pokiaľ chcete byť ešte viac eko, použite tzv. Zero Waste odličovanie.

Je to malý, ale dôležitý krôčik v boji proti vzniku komunálneho odpadu.Aby bol svet čistejší, musíme začať od sebapríroda môže mať opäť zelenú. Veď život toho prináša viac, keď povieš ÁNO.

Meno autora/autorov: 
Lenka Adámková, Laura Moravčíková, Viktória Mrvová
Vek autora/autorov: 
14, 13, 14
Škola: 
Základná škola Jána Palárika Majcichov