Mladí reportéri vo vysielaní IUVENTY

Čitajte tiež

Mladí reportéri dostali pozvanie na živé vysielanie od Slovenského inštitútu mládeže IUVENTA. Okrem svojho pôsobenia v programe odprezentovali aj iné aktivity programu YRESK ako aj Objektív21.

Adriána Henčeková predstavila, čo všetko jej program Mladí repotéri pre životné prostredie priniesol do života, od úplných začiatkov (mala vtedy 14 rokov), až po súčasné štúdium žurnalistiky. 

V druhej časti Mária Jánošíková objasnila, ako tvorí reportáže, s dôrazom na zber informácií v teréne a objektívnosť. Diváci si mohli pozrieť video, ktoré vytvorili v Novej Dubnici so spolužiakmi Michalom Mazánikom a Tamarou Eliašovou o svetelnom smogu Kam sa stratila tma?

Miška Danišová a Sofia Sláviková porozprávali o svojom videu Polystyrénový sneh o zatepľovaní bytovky, ktoré vytvorili vo veku 11 rokov a hneď zabodovali aj v medzinárodnej súťaži YRE.

Matej Majerský pozval mladých ľudí vo veku od 11-20 rokov, aby sa zapojili do otvorenej výzvy Rozhovory pri kontajneri, kde budú tímy tvoriť edukačné videá v oblasti lepšieho triedenia a minimalizácie odpadu. Pedagógom dal do pozornosti online manuál Objektív21, kde nájdu 5 tematických celkov a ku každému vytvorené video a rôzne aktivity.

 

Meno autora/autorov

Yre tím

Vek autora/autorov

21

Škola