Trenčiansky Deň Zeme

Čitajte tiež

Vložil/a Viktória Vaščáková dňa 20.04.2011

Popis projektu

Na podujatí, ktoré pri príležitosti Dňa Zeme usporiadalo občianske združenie Pre prírodu v spolupráci s Centrom environmentálnych aktivít Trenčín, nesmeli chýbať ani Mladí reportéri pre životné prostredie. Fotoreportáže, rozhovory či ankety pripravili študenti Gymnázia v Dubnici nad Váhom a trenčianskych škôl - Gymnázia Ľ. Štúra a Piaristického gymnázia J. Braneckého.

Výstupy projektu / tvorba

3. cena za článok: Študenti v odpadkoch

Vložil/a Viktória Vaščáková dňa 18.05.2011

Počas podujatia s názvom Deň Zeme, ktorý sa konal stredu 20. 4. 2011 v Trenčíne sa počas celého dňa zapájali do práce aj študenti zapojení do vzdelávacieho programu Mladí reportéri pre životné prostredie. Začínajúci novinári zisťovali, aký majú ľudia vzťah k životnému prostrediu.

Rozhovor s kvetinou mesta Trenčín

Vložil/a Patrícia Hírešová dňa 21.04.2011

Zajtrajší  deň 22. apríl je na celom svete preslávený ako Deň Zeme. Ani Trenčania na tento fakt nezabudli, a preto sa včera zišli na Mierovom námestí, aby si uctili našu planétu. My vám prinášame rozhovor s Katarínou  Hlavatovičovou, členkou občianskeho združenia Pre Prírodu a zároveň organizátorkou trenčianskeho Dňa Zeme.

Aj Trenčania už majú ekomapu!

Vložil/a tomas furak dňa 20.04.2011

Jedným z podujatí na včerajšom Dni Zeme bola aj súťaž vo vyhľadávaní environmentálne významných bodov v mape Trenčianskeho kraja. Ekomapu včera Trenčanom slávnostne odovzdalo Centrum environmentálnych aktivít.

O zločinoch páchaných na životnom prostredí

Vložil/a tomas furak dňa 20.04.2011

V stredu 20. apríla 2011 sme sa v rámci programu Mladí reportéri pre životné prostredie zúčastnili aktivít Dňa Zeme na Mierovom námestí v Trenčíne. Jednou z mnohých prezentovaných ekologických a environmentálnych tém bola aj envirokrimininalita. Viac informácii sme zisťovali u dobrovoľníka Adriána Haška z občianskeho združenia Pre prírodu.